Ny leder av FINs klyngenettverk

Publisert

Tre kvinner i en sofa

Gurill Narum Mediaa i midten er ny prosjektleder for klyngenettverket. Her er hun sammen med leder i FIN, Trine Ellingsen (til venstre) og Eli Wathne, seniorrådgiver i FIN (til høyre). Foto: Abelia

Gurill Mediaa er daglig leder i NCE Heidner Biocluster. Nå blir hun også ny prosjektleder for FINs klyngenettverk. -Jeg gleder meg til å ta fatt på oppgaven, sier Mediaa.

FINs klyngenettverk ble etablert i 2023. Gurill Mediaa tar over prosjektledelsen av nettverket etter Eli Haugerud fra Smart Innovation Norway som fikk ny jobb som næringssjef i Bærum kommune.  

-Klyngene er viktige verktøy for å løse samfunnsutfordringer og ta oss gjennom tidenes omstilling. Vi vil tilrettelegge for deling og samarbeid og Gurill Mediaas bakgrunn er midt i blinken, sier Trine Ellingsen, leder i FIN.  

Prosjektleder med mye erfaring  
Mediaa kjenner godt til FINs medlemmer og har tung og relevant bakgrunn som vil komme godt med for å tilrettelegge for samspill på tvers av ulike miljøer.  

Mediaa begynte som leder av NCE Heidner Biocluster, som drives av Klosser Innovasjon, i oktober i fjor. Hun kom fra Smart Innovation Norway, der hun blant annet etablerte et digitalt katapultsenter/testfasiliteter for industriell verdiskaping. 

-Jeg har jobbet med komplekse innovasjonsprosjekter, med å identifisere nye vekstmuligheter og å bygge sterke verdiskapende nettverk gjennom hele min yrkeskarriere. Norge trenger mer åpen innovasjon og helhetlige innovasjonssystemer. Her vil jeg bidra, sier Mediaa.  

Totalt har Mediaa over 20 års erfaring innen innovasjon, teknologiutvikling og endringsledelse, både fra ledende roller i næringsmiddelkonsern og oppstartsselskap.  

- I år planlegger vi for to møteplasser i klyngenettverket, og nå jobbes det videre med utforming av program. Ta gjerne kontakt med oss om du har ideer til hva vi bør ha på agendaen, avslutter Mediaa.